Uważaj na początek sezonu

Początek wiosny oraz pierwsze przebłyski wiosny, nieśmiałe pierwsze zielone listki zachęcają nas, szczególnie po długiej i nieprzyjemniej zimie, do korzystania z wreszcie pięknej i słonecznej pogody. Szczególnie zaś lubimy spacerowanie po lasach czy łąkach, gdzie odpoczywa się oczywiście najlepiej. Jednak trzeba zachować pełną ostrożność w kwestii tego typu spacerów – kleszcze są obecne w lasach nawet wczesną jesienią – jeśli zima nie była zbyt mroźna, mogły ją przetrwać i obecnie zaczynają żer.

Pierwsze objawy boreliozy

Borelioza jest chorobą wywołaną przez ugryzienie kleszcza i która w zasadzie uznawana jest w medycynie za nieuleczalną. Jeśli spostrzeżemy u siebie jakiekolwiek niepokojące oznaki, jak na przykład rumień wokół ukąszenia (pierwszy z oznak), następnie pojawiają się objawy podobne do objawów grypy, połączone z przewlekłym i silnym bólem stawów. Takich oznak nigdy nie wolno lekceważyć. Jeśli je zauważysz, musisz zgłosić się do specjalisty takiego jak BioCare.

Jak odbywa się leczenie?

Leczenie boreliozy jest dzisiaj możliwe w takich miejscach jak BioCare, a leczenie uzależnione jest wykrytych w organizmie patogenów. Pierwszym etapem leczenia w Biocare jest oczywiście szybka i trafna diagnoza, a następnie korzystanie z nowoczesnych metod, jakimi jest koinfekcja generatorem plazmowym. Terapia tymi metodami jest krótkotrwała, ale skuteczna, a to przecież powinno być dla każdego najważniejsze.

2 Komentarze

  1. Moje dziecko zostało kiedyś ugryzione przez kleszcza, ale na szczęście nic mu się nie stało. Kiedyś nie było takich sposobów, więc nie wiadomo, jak by się to mogło skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*